Районною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято рішення щодо вжиття проти епідеміологічних заходів щодо недопущення зростання рівня захворюваності на ГРВІ та кір

26.10.2018 | 14:48
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
false

26 жовтня під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Михайла Ямницького відбулось позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В центрі уваги ситуація із захворювання населення на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі кір, а разом з тим вжиття проти епідеміологічних заходів щодо недопущення зростання рівня захворюваності.

Як відмічено під час засідання, за даними Путильського районного лабораторного відділення з початку епідсезону, а саме з 28.09.2018 р. по 26.10.2018 р.в Путильському районі захворіло на ГРВІ 737 осіб, з них дітей від 6-ти до 17-ти років – 353. За останній тиждень з 19 – 26 жовтня захворіло – 173 особи, з них: дітей від 6-ти до 17-ти років – 82. Серед населення зареєстровано 76 випадків захворювань на кір., серед яких 38 хворих є учнями Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У зв’язку з тим, що в цьому навчальному закладі рівень епідемпорогу перевищено заклад закрито на карантин, який триває з 22 по 28 жовтня.
З метою реагування на підняття рівня захворюваності, вжиття проти епідеміологічних заходів комісією прийнято ряд рішень, зокрема, доручено Путильському районному відділенню Вижницького міжрайонного відділення лабораторних дослідження ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», КЗ «Путильська ЦРЛ» та КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» вжити ряд заходів, щодо профілактики та недопущення гострих респіраторних вірусних захворювань, в тому числі грипу, серед населення Путильського району та вжити відповідних проти епідеміологічних заходів щодо недопущення зростання захворювання населення. КЗ «Путильська ЦРЛ», КЗ «Путильському центру ПМСД», Путильському районному відділенню Вижницького міжрайонного відділенню лабораторних досліджень ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» забезпечити проведення щеплень дітям, в тому числі від кору; здійснювати забір крові для серологічного обстеження від усіх хворих і з підозрою на кір, у разі відмови особи забору крові приймати письмову відмову; проводити постійний нагляд за хворими на кір, які лікуються вдома; через засоби масової інформації, в межах району проводити роз’яснення про захворювання кір.
Враховуючи відсоток захворюваності серед учнів (перевищення епідпорогу) у Путильській ЗОШ І-ІІІ ступенів відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації рекомендовано призупинити навчально-виховний процес у вищевказаному закладі протягом наступного тижня.

  •  
-